„Zrozumienie do jakiego stopnia samemu można uczestniczyć w procesie zdrowia i choroby jest dla każdego człowieka pierwszym znaczącym krokiem w procesie do zdrowia”.
Carl Simonton
Choroba nowotworowa jest chorobą powszechną, ale kiedy spotyka nas lub naszych bliskich spada jak grom z jasnego nieba. Dlaczego ja? Co teraz? Czeka mnie ciężkie leczenie? Co z rodziną, z pracą? Te i inne myśli pojawiają się automatycznie, błyskawicznie włącza się strach, lęk, panika. Choroba nowotworowa uruchamia jeden z największych leków człowieka – lęk przed śmiercią. To naturalne, że pojawiają się takie pytania i takie emocje, ale to właśnie w tym momencie człowiek potrzebuje mobilizacji całego organizmu, aby wesprzeć proces leczenia, proces dochodzenia do zdrowia. Jak to zrobić? Poprzez dotarcie do negatywnych przekonań na temat choroby można wpływać na ból emocjonalny, odczuwać więcej radości i zadowolenia, a to z kolei w zdecydowany sposób wpływa na proces leczenia. Podczas terapii skupiamy się na tym, co jest w porządku, obniżamy poziomu lęku, skupiamy się podnoszeniu jakości życia każdego dnia. Przejście przez chorobę nowotworową to ogromne wyzwanie, nikt nas tego nigdy nie uczył ani nie przygotował. Dlatego sięgnięcie po specjalistyczną pomoc w tej sytuacji wydaje się tak bardzo zasadne.
Psycholog - Psychoterapeuta - Psychoonkolog
Psycholog - Psychoonkolog - Psychoterapeuta (w trakcie certyfikacji)
al. Niepodległości 159 lok. 76
02-555 Warszawa
(klatka V, pierwsze piętro)
Gabinet mieści się przy al. Niepodległości 159 lok. 76 (klatka V, pierwsze piętro). Można także wejść od ulicy Asfaltowej 10 (są dwie bramy o tej numeracji, chodzi o tę obok Asfaltowej 12).
Dojazd transportem publicznym: stacja metro Pole Mokotowskie lub przystanek tramwajowy Kielecka.